DOWNFALL OF GAIA @NABAKLAB, Riga 18.04.2013.

DownfallOfGaia.jpgThursday, April 18th, at club ‘Nabaklab’ CIRCLE PIT! SHOWS presents: a deep and dark sounding show with guests from Germany – Downfall Of Gaia – and local support from Tesa and The Wolf You Feed.

It was like thunder from the clear sky when the German Doom/Metal band Downfall Of Gaia was born in 2008. Music that is as uplifting as it is overwhelming, atmospheric and with serious lyrics considering issues from personal everyday problems to political and social matters of our society. Despite the fact that the band members, in their own words, are ‘scattered all over Germany’ (officially the band’s hometown is Hannover), Downfall Of Gaia have been very productive: they have released 5 albums (two of them are splits), toured Europe and USA, and finally landed a spot under the Metal Blade Records wing, where they released their 6th album ‘Suffocating in the Swarm of Cranes’ in 2012. The last album has received many great reviews from critics about the band’s matured sound. Originally a Crust/D-beat act, Downfall Of Gaia have torn down any musical barriers by influencing from genres like Doom, Black Metal, Sludge and even Hardcore, creating the aesthetic and deep sound they have now. Downfall Of Gaia’s albums aren’t the only thing epic and powerful – their live presence, in front of thousands in a festival or a handful of fans in a club, will led to despair, then give hope and finally give you the shivers.
Before Downfall Of Gaia takes over the stage, local bands Tesa (Experimental/Punk) and The Wolf You Feed (Post-Rock/Sludge) will start the evening, so this is going to be one hell of an atmospheric event.

Ceturtdien, 18. aprīlī, klubu „Nabaklab” piepildīs dziļas un tumšas skaņas CIRCLE PIT! SHOWS rīkotajā koncertā ar viesiem no Vācijas - „Downfall Of Gaia”, kā arī pašmāju grupām „Tesa” un „The Wolf You Feed”.

Tas bija kā negaiss no skaidrām debesīm 2008. gadā, kad savu dzimšanu piedzīvoja vācu Doom/Metal apvienība „Downfall Of Gaia”. Nomācoša, bet reizē pacilājoša, atmosfēriska mūzika un nopietns vēstījums, kas skar tematus no personiskiem konfliktiem līdz politiskām un sociālām problēmām sabiedrībā. Lai arī grupas dalībnieki, kā paši saka, ir „izkaisīti pa visu Vāciju” (oficiāli grupas mājas ir Hannoverē), tas nav liedzis būt ražīgiem: izdoti 5 albumi (no tiem divi split albumi) zem dažādiem DIY leibliem un vairakkārt būts tūrēs pa Eiropu un ASV, līdz šobrīd atraduši vietu zem „Metal Blade Records” paspārnes, kur 2012. gadā izdevuši savu sesto albumu „Suffocating in the Swarm of Cranes”. Tieši šis pēdējais albums izpelnījies vislielāko sajūsmu no kritiķiem, apzīmējot „Downfall Of Gaia” skanējuma brieduma sasniegšanu. Sākotnēji grupa bijusi vairāk kā Crust/D-beat apvienība, bet ar katru savu nākamo albumu „Downfall Of Gaia” ir nojaukuši muzikālās robežas, ietekmējoties no tādiem žanriem kā Doom, Black Metal, Sludge un pat Hardcore, izveidojot savu estētisko un dziļo skanējumu, kāds ir tagad. Šīs apvienības spēks un epika ir jūtami ne tikai ierakstos – dzīvais izpildījums, vai tas ir festivālā ar tūkstoti apmeklētāju, vai klubā ar desmit faniem, novedīs līdz izmisumam, tad ieviesīs cerību un beigās liks sajust tirpas.
Bet pirms savu spēku izrādīs vācu viesi, skatuvi iesildīs pašmāju Experimental/Punk apvienība „Tesa”, un Post-Rock/Sludge četrinieks „The Wolf You Feed”, tā kā 18. aprīlis solās piepildīt „Nabaklab” ar pārpasaulīgu un kosmisku gaisotni.

1628 March 01, 2013